0 212 217 9535 - 36 - 38 (PBX)  Whatsapp 0 543 952 0563 ACİL  0 552 217 9535

Fizik Tedavi

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik tedavi, bir takım tedavi cihazları ile fiziksel ve fonksiyonel rahatsızlıkların, fiziksel ve fonksiyonel yetersizliklerin, kas-iskelet sistemine bağlı ağrılı problemlerin tedavisini amaçlayan tıp alanıdır. Fizik tedavi, sıcak-soğuk etkili uygulamalar, elektik akımları, masaj-egzersiz gibi yöntemlerle kaslarda, vücutta oluşan ağrıyı, fiziksel rahatsızlıkların giderilmesini amaçlar.

Fizik Tedavi kliniğimiz, randevu sistemi ile çalışmaktadır.

Hastalarımızın muayeneye gelirken önceden çekilmiş röntgen.MR ve klan tetkiklerini yanlarında bulundurmaları faydalı olacaktır.

Hekim, fizik tedaviye girmeyi uygun gördüğü durumlarda tedavi planı oluşturmaktadır. Tedaviler minimum 15 gün ve hergün yaklaşık 1 saat sürmektedir. Felçli hastalarda bu süre 2 saate kadar değişiklik göstermektedir.

Fizyoterapist ve profesyonel bir ekiple verilen hizmetten faydalanmak isteyen hastalarımızın, Fizik tedavi uzmanına muayene için randevu almaları yeterlidir.

SGK Anlaşmalı Fizik Tedavi

SGK Anlaşmalı Fizik Tedavi uygulaması özel hastane İstanbul Tıp Merkezinde. Özel hastanelerin çoğunda SGK anlaşması olmamasına rağmen, Tıp Merkezimizde SGK anlaşması ile uygun fiyatlarla tedavi olabilirsiniz. SGK anlaşması olan istanbul fizik tedavi merkezleri arasında önemli bir yere sahip olan tıp merkezimizde randevu alarak tedavi olmaya başlayabilirsiniz.

Yüksek oranda başarı sağlanan fizik tedavi kapsamına giren belli başlı hastalıklar şöyledir.

 • Kireçlenme
 • Romatizma
 • Kırık Sekelleri
 • Kemik Erimesi (Osteoporoz)
 • Bel ve Boyun Fıtığı
 • Boyun , Sırt ve Bel Ağrısı
 • Eklem , Bağ yaralanmaları
 • Felçler , Sinir yaralanmaları
 • Kas spazmı ve yaralanmaları
 • Spastik çocuklara destek tedavisi
 • Ameliyat sonrası destek tedavisi
 • Ortez uygulamaları "Atel ve Yrd. cihazlar , Boyunluk , Korse vb."

Fizik tedavi kapsamında tüm tedavi ve uygulamalar için bizimle iletişime geçebilir, randevu alabilirsiniz.

Evde Sağlık Hizmetleri

Fizik tedavi hastalarının çoğu zaman hastaneye gelmeme-gelememe durumları için evde fizik tedavi hizmetlerimiz başlamıştır. Yatağa bağımlı, felçli ve çoğu hareket kabiliyetini yitirmiş hastalar için hastaneye gelmek sıkıntılı ve zorlu olacağından özellikle fizik tedavi süreçlerinin evde sağlık hizmetlerine dönüşmesi hastalar tarafından talep edilen ve çok da faydalı olan bir tedavi şeklidir. Hastanede tamamen yapılan tüm işlemler, fizik tedavi hastalarında evde de uygulanabilmektedir. Bunun için tek yapmanız gereken İstanbul Tıp Merkezimizle iletişime geçmektir.

Fizik Tedavi Merkezleri

İstanbul Fizik tedavi merkezi olan İstanbul tıp merkezinde, boyun ağrısından, sırt ağrısına, kireçlenme, romatizmaya kadar tüm tedavilerinizi olabilirsiniz. İstanbul fizik tedavi merkezleri arasında önemli bir yere sahip İstanbul tıp merkezini arayarak randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Fizik Tedavi Merkezi

Fizik tedavi merkezi İstanbul tıp merkezinde, bel fıtığı, boyun fıtığı, felçli hastalar ve daha bir çok alanda tedavi imkanı bulabilirsiniz.

fizik tedavi uygulamaları

Fizik Tedavi Fiyatları

Fizik tedavi fiyatlarımız makul seviyede olup aynı zamanda SGK anlaşmamız vardır.

Bel Fıtığı

Bel ağrısı ile özel hastaneye başvurmuş olan hastalarda bir takım tıbbi yöntemlerle ağrının kaynağının tespit edilmesi sağlanır. Bel ağrıları bazen bel fıtığına işaret ederken bazen de ani bir hareket, kaslarda oluşan spazm gibi sorunlarla da oluşabilmektedir. Bel fıtığı tedavileri İstanbul Tıp Merkezi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünde en iyi fizyoterapist ve hekimlerle tedavi imkanı sunuyor.

Boyun Fıtığı

Boyun fıtığı da aynı bel fıtığı gibi araştırılması ve tespit edilmesi gereken bir konudur. Boyun ağrılarından şikayetçi olan herkeste boyun fıtığı rahatsızlığı olacağı kesin ve net değildir. Her hastalıkta olduğu gibi boyun fıtığı rahatsızlığında da erken tanı ve teşhis çok önemlidir. Bu sebeple boyun ağrılarından şikayetçi olan her hastamıza doktora görünmesi konusunda uyarılarımızı yapıyoruz. Boyun fıtığı teşhisi konulduysa, yatakta istirahat, ilaç tedavisi ve fizik tedavi yöntemleri ile kolayca atlatabilirsiniz.

Kemik Erimesi

Halk arasında kemik erimesi her ne kadar kadınlarla bağdaşmış bir rahatsızlık olarak görülse de erkekler için de çok önemli bir rahatsızlıktır. Ve son dönemlerde kemik erimesi teşhisi konulan erkek hastaların sayısında artış gözlemlenmiştir.

Kireçlenme

Eklemlerin üzerini örten kıkırdak dokunun zedelenmesi sonucu ağrılar ve tutukluğa verilen isimdir. Fizik tedavi ile elektrik akımlar bu kıkırdak dokunun zedelenmesi ile oluşan ağrıları azaltarak daha kolay hareket etmenizi sağlar.

Romatizma

Asıl adı romatizmal hastalıklar; eklem, kemik, kas, sinir, bağ gibi hareket sistemini oluşturan tüm yapılarda ağrıya neden olan bozukluklara verilen isimdir. Romatizma fizik tedavi ile iyileştirilen bir hastalıktır. Romatizma rahatsızlığı olan her hasta İstanbul Tıp Merkezi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünde tedavi olabilmektedir.

Fizik tedavi bölümümüzde tüm fizik tedavi ile ilgili hastalıklar tedavi edilmektedir.